top of page
  • marekfejfar

Příběh JayPetsKdo jsme?

Jsme rodina: dva bratři a sestřenice. Od dětství jsme byli obklopeni psy. Náš dědeček pracoval jako člen jednotky psovodů u Policie ČR a láska ke psům se tak v naší rodině přenáší z generace na generaci. Psi byli vždy našimi přáteli a domácími mazlíčky. Postupem času se však stali také našimi sportovními parťáky. A tímto sportem je Agility.


Kdy to všechno začalo?

Psal se rok 2016, když za námi přišla sestřenice Klára s nápadem na podložku, která rozpozná, že pes vstoupil do kontaktní zóny na kladině. Ten nápad se nám líbil a řekli jsme si, že je to jednoduchý úkol, který bude vyžadovat jen malé úsilí a my budeme moci podložky prodávat během chvilky. (Ach, jak jsme byli naivní :-)

A tak jsme vytvořili první ověřovací verzi AgiPadu (tenkrát však ještě neměl jméno). Vše se zdálo být v pořádku. Byly tam ještě nějaké chyby, software nebyl stoprocentně dokonalý, ale většinu dotyků podložka detekovala a hlásila. Samotná podložka byla celá ručně vyrobená. Nevypadala tedy vůbc dobře. Byla příliš vysoká (asi 10 mm) a pes jí nevěřil. Protiskluzový povrch nebyl vůbec protiskluzový. Lem z popruhů byl slepený úplně hrozně. Popruhy připevňující podložku ke kladině se vytrhávaly z materiálu. Rolováním podložky se poškozovalo její jádro, takže nebyla odolná. Nicméně jsme byli nadšení, protože na první pokus fungovala docela dobře.


Založili jsme firmu, začal opravdový vývoj:

Na začátku roku 2017 jsme založili společnost JayLabs s.r.o., která nám měla pomoci s vývojem, výrobou a sháněním financí na výrobu. Začali jsme pracovat jako nezávislí inženýři pro více zákazníků a více projektů. To vše pro jeden cíl - mít vlastní technologii a produkt, který jsme schopni prodávat.

Ve volném čase jsme pracovali na podložce, které jsme začali říkat Dog-Pad. Ota jako embedded inženýr pracoval na elektronické a softwarové části Dog-Padu a ladil ji. A já (Marek) jsem pracoval na samotné podložce. Zadání bylo jednoduché: Musí být odolná, rolovací, s protiskluzovým povrchem, nesmí přesáhnout výšku 5 mm, musí být snadno sestavitelná pro sériovou výrobu a musí splňovat všechny elektronické vlastnosti pro Otovu práci. No, myslel jsem si, že to bude jednoduché.

Prvním krokem bylo pracovat s materiálem, který je již k sehnání na trhu. Snažil jsem se vyrobit nástroje pro snadnou montáž, snažil jsem se vyrobit silikonové tělo podložky, aby nedocházelo k odlupování vrstev, snažil jsem se vyrobit uhlíkové nebo hliníkové jádro, aby nedocházelo k jeho poškození při neustálém rolování. Nic z toho však nebylo uspokojivé.


Dog-Pad materiálová výzva:

V roce 2018 jsme v JayLabs pokračovali v práci na různých projektech pro různé klienty. Vývoj materiálu Dog-Pad pokračoval.


Po neúspěšných pokusech o výrobu Dog-Padu z materiálu dostupného na trhu jsme se rozhodli vyrobit si vlastní materiál. Oslovili jsme proto řadu výrobců v České Republice, aby nás podpořili. Někteří z nich neodpověděli, někteří nám řekli, že o takový malý byznys nemají zájem. Někteří nám řekli, že to bude hodně drahé. Museli jsme se tedy poohlédnout v zahraničí. Zkontaktovali jsme několik výrobců z Číny. Dva z nich aktivně komunikovali a posílali nám spoustu vzorků k otestování. Byl to velmi zdlouhavý proces, který nás stál hodně energie, nicméně

Materiál z Číny je zde:

Nakonec jsme začátkem roku 2019 se nám nakonec podařilo z Číny objednat první várku 30m materiálu se všemi potřebnými specifikacemi pro širší testování. Výroba chvíli trvala, pak měli státní svátky a doprava si také vyžádala svůj čas. Po několika měsících od objednání materiál přišel.

A......... Vůbec nefungoval!


Měl jiné elektronické vlastnosti, než jsme chtěli. Ztratili jsme naději a já se vrátil k myšlence vyrobit si ten materiál z ničeho sám. Vymyslel jsem spoustu dalších šílených nápadů a nic nefungovalo. Ale pořád jsme měli na skladě 30 metrů čínského materiálu. Otázka zněla: Co s tím sakra budeme dělat?! Existuje nějaká možnost, jak s tím pracovat, i když to není stoprocentně to, co jsme chtěli? A v tom přišel Ota se zoufalým nápadem a udělal jednu zásadní věc (Která je teď naším know-how).

A....... Fungovalo to!


Zrodil se Dog-Pad


Montáž, testování, ladění, sériová výroba

Na přelomu let 2019 a 2020 se věci začaly vyvíjet rychleji. Vyrobili jsme několik nových prototypů s novou technologií, otestovali je, našli nějaké chyby, opravili je a vyrobili nové prototypy. V létě 2020 jsme měli 8 prototypů dPadů (Tak jsme jim začali říkat) na testování v terénu skupinou trenérů agility. Získávali jsme zpětnou vazbu a implementovali nápady.

Po létě jsme vyrobili dalších několik finálních prototypů a celou zimu testovali.


Od té doby můžeme s jistotou říct: Je to hotové a je to skvělé.


Na Jaře 2021 jsme vše odtajnili, vytvořili první sérii a v létě začali prodávat.


Opět jsme změnili název na AgiPad a vytvořili divizi společnosti Jaylabs s názvem JayPets. Pod touto značkou chceme vyrábět další produkty pro agility sporty a domácí zvířata.68 zobrazení0 komentářů
bottom of page